WARSZTATY ZAJAVKA SĄ DOSTĘPNE TAKŻE NA PLATFORMIE UDEMY Płacisz tylko 59.99 zł za warsztat!  

Warsztat Java #1 - Java generics i kolekcje

Z tego warsztatu dowiesz się, czym są typy generyczne w Javie oraz jak zachowuje się mechanizm określania typu, na jakim chcemy operować w danej klasie, jak można stosować typy generyczne na przykładzie różnych rodzajów kolekcji (Listy, Sety, Kolejki i Mapy) a do tego, jak można efektywnie określać, w jaki sposób chcemy posortować elementy w kolekcji.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #2 - programowanie funkcyjne

Kurs ten przeznaczony jest dla programistów, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności programistyczne o paradygmat funkcyjny, z wykorzystaniem narzędzi dostarczanych przez API Javy. Warsztat obejmuje zarówno teoretyczne wprowadzenie do programowania funkcyjnego, jak i praktyczne zastosowanie tej wiedzy za pomocą interfejsów funkcyjnych i Streamów.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #3 - lokalizacja i operacje na plikach

Warsztat koncentruje się na dwóch kluczowych aspektach tworzenia aplikacji w Javie: lokalizacji (internationalization and localization) oraz operacjach na plikach. Kurs ten ma na celu nauczenie uczestników, jak tworzyć aplikacje wspierające różne języki i formaty regionalne, a także jak efektywnie zarządzać plikami na dysku, w tym ich wczytywaniem, zapisywaniem, edycją oraz serializacją obiektów.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #4 - Podstawowe operacje na bazach danych i JDBC

Warsztat "Podstawowe Operacje na Bazach Danych i JDBC" jest przeznaczony dla programistów, którzy chcą nauczyć się, jak efektywnie pracować z bazami danych w Javie. Kurs ten wprowadza podstawowe pojęcia baz danych, SQL, oraz technologię JDBC, która umożliwia komunikację między aplikacjami Java a bazami danych.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #5 - Building tools

Warsztat koncentruje się na narzędziach do automatyzacji budowania aplikacji Java oraz zarządzania zależnościami. Kurs ten ma na celu nauczenie uczestników, jak efektywnie korzystać z narzędzi takich jak Maven i Gradle, które są kluczowe w nowoczesnym procesie tworzenia oprogramowania.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #6 - Jak pisać mniej kodu? Lombok!

Warsztat koncentruje się na nauce efektywnego pisania kodu w Javie za pomocą biblioteki Lombok. Kurs ten ma na celu pokazanie, jak można zredukować ilość pisanego kodu poprzez automatyczne generowanie często używanych konstrukcji, takich jak konstruktory, gettery i settery.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #7 - Zapis działania aplikacji | Logowanie

Logowanie jest kluczowym elementem każdej aplikacji, pozwalającym na monitorowanie jej działania, diagnozowanie problemów oraz analizę wydajności. Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie logowania.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #8 - Testy jednostkowe

Testowanie jednostkowe to kluczowy element procesu tworzenia oprogramowania, który pozwala na automatyczne sprawdzanie poprawności działania kodu. Mój kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów, którzy chcą nauczyć się pisać skuteczne testy jednostkowe i zrozumieć, jak testy mogą poprawić jakość i stabilność aplikacji.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #9 - Diagramy UML

Warsztat poświęcony diagramom UML (Unified Modeling Language) – narzędziu niezwykle przydatnemu w projektowaniu oprogramowania i komunikacji z zespołem. Diagramy UML pomagają w wizualizacji struktury i zachowania systemów, co jest kluczowe zarówno podczas dyskusji z innymi programistami, jak i w prezentowaniu pomysłów osobom niezwiązanym z programowaniem.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #10 - Design Principles i Design Patterns

Zapraszamy na warsztat poświęcony zasadom pisania dobrego i czystego kodu oraz wzorcom projektowym w Javie! Kurs ten pomoże Ci zrozumieć, jak stosować sprawdzone zasady programowania oraz wzorce projektowe, aby rozwiązywać typowe problemy w sposób zrozumiały dla innych programistów i unikać ponownego wymyślania koła. W trakcie warsztatu skupimy się na teorii, ale również będziemy pisać kod, aby pokazać praktyczne zastosowanie omawianych technik.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #11 - Kolejne wersje Java!

Zapraszamy na warsztat poświęcony nowościom w kolejnych wersjach Javy! Języki programowania i technologie nieustannie się rozwijają, co wymaga od nas ciągłego aktualizowania wiedzy. Kurs został zaprojektowany tak, aby najpierw skupić się na fundamentalnych zagadnieniach Javy, a następnie przejść do nowości wprowadzanych w kolejnych wersjach. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi funkcjami i usprawnieniami języka Java.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #12 - Kompletny kurs Git

Warsztat poświęcony jednemu z najpopularniejszych systemów kontroli wersji! W praktyce projekty rzadko są tworzone przez jednego dewelopera i przesyłane innym w formie plików .zip. Dowiedz się, jak zapanować nad historią zmian w kodzie i jak współdzielić go z innymi programistami. Warsztat ten jest niezbędny dla każdego programisty, niezależnie od używanego języka programowania.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #13 - Spring Beans

Zapraszamy na warsztat poświęcony Spring Beans – kluczowej części jednego z najpopularniejszych frameworków w Javie, czyli Spring. W trakcie tego kursu dowiesz się, czym jest framework, jakie korzyści płyną z korzystania ze Springa oraz jakie założenia muszą spełniać Twoje klasy, aby poprawnie z niego korzystać. To pierwszy krok w Twojej przygodzie ze Springiem.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #14 - Mocking i Spring

Czy spotkaliście się już z takimi określeniami jak zaślepka czy mock? Jeśli tak to czas najwyższy, aby wyjaśnić, o co w tym chodzi, jaki jest cel mockowania i jak można to zrobić, łącząc to wszystko ze Springiem. Ten warsztat jest idealnym miejscem, aby zgłębić te zagadnienia i zrozumieć, jak profesjonalnie testować aplikacje Java, wykorzystując Springa.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #15 - Spring Data Access

Podczas tego kursu dowiesz się, jak wykorzystać Spring, aby uprościć pracę z JDBC. Tematyka kursu stanowi jednocześnie wprowadzenie do nauki takich technologii jak ORM i Hibernate. Ponadto, poruszymy w kursie zagadnienia dotyczące transakcji bazodanowych oraz zasady ACID, z naciskiem na zarządzanie transakcjami za pomocą mechanizmów Springa.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #16 - ORM i Hibernate

23 godzinny kurs poświęcony ORM i Hibernate! W kursie dowiesz się, czym jest ORM i jak efektywnie wykorzystać framework Hibernate w swoim projekcie. Kurs ten oferuje obszerną dawkę wiedzy na temat pracy z bazami danych, od podstaw po zaawansowane zagadnienia.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #17 - Spring Data JPA

W tym kursie dowiesz się o kolejnym poziomie abstrakcji, który można wprowadzić korzystając z frameworka Spring. Jest to warsztat w którym będziemy koncentrować się wyłącznie na bazach danych.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #18 - Concurrency

Czy wiesz, że Java potrafi wykonywać kilka czynności jednocześnie? W tym kursie dowiesz się, jak sprawić, by Java działała w trybie współbieżnym, oraz poznasz związane z tym problemy i wyzwania. Kurs jest mocno teoretyczny i wszystkie materiały zostały opracowane w formie tekstowej.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #19 - Spring WEB MVC

W kursie 'Spring WEB MVC' dowiesz się, jak napisać aplikację webową w oparciu o wzorzec Model-View-Controller (MVC) z wykorzystaniem frameworka Spring. Poznasz również technologie JSP oraz Thymeleaf.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #20 - Spring Boot

W kursie 'Spring Boot' dowiesz się, jak uprościć konfigurację aplikacji opartej o framework Spring i od razu zabrać się do pracy. Omówimy również temat testów, historię zmian w Spring oraz Spring Boot, a także zagadnienia związane ze Spring Security.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #21 - Spring Rest

W kursie Spring REST dowiesz się, jak wystawiać i konsumować REST API z wykorzystaniem frameworka Spring. Omówimy również metody dokumentowania swojego API, możliwości testowania API oraz podejście do zabezpieczania REST API.

KUP NA UDEMY  

Warsztat Java #22 - How to deploy (Docker, AWS)

W tym kursie dowiesz się, jak umieścić napisaną aplikację w Internecie. Omówimy również zagadnienia konteneryzacji z użyciem Docker i Docker Compose, a także podstawy pracy w chmurze z wykorzystaniem AWS. W ramach tego warsztatu materiały zostały opracowane tylko w formie tekstowej.

KUP NA UDEMY